Новости

Битола инфо

Битолчанец фатен додека крадел од објект во изградба

На 11.04.2022 на ул.„Прилепска“ во Битола, полициски службеник од Отсекот за општ криминал при СВР Битола го лишилe од слобода А.Џ.(24) во Битола. Тој бил затекнат при извршување „тешка кражба“ во објект во изградба. Одземените предмети биле пронајдени и вратени на сопственикот.

По целосно документирање на случајот против А.Џ. ќе биде поднесена соодветна пријава.

Евротип
SNBROKER
To Top