Новости

Битола инфо

Битолчанец фатен со кокаин на автопатот Велес-Скопје

СВР Велес поднесе кривична пријава против Н.И. (28) од Битола поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори“. На 27.12.2016 година околу 18.15 часот на автопатот Скопје-Велес од страна на полициски службеници запрено било ПМВ „Фолксваген Поло“, управувано од пријавениот. При извршениот преглед пронајдено било најлонско пакување од 4,46 грама – кокаин, кој претходно го набавил од лице од Скопје за 15.000 денари.

GOLD
To Top