Новости

Битола инфо

Битолчанка искасана од две домашни кучиња

Битолчанка завршила во болница, откако била нападната и искасана од две кучиња, домашни миленици на нејзин сограѓанин вчера во Битола, информираше СВР Битола.

Според полицијата, В.Г.(23) на 03.04.2021 во 21.50 часот пријавил дека истиот ден околу 20.25 часот во Битола на улица „Неолица“ видел како две кучиња, кои биле сопственост на битолчанец нападнале 49-годишна жена од Битола.

В.Л. се здобила со телесни повреди констатирани во Клиничката болница Битола.

Се работи на расчистување на случајот.

GOLD
To Top