Новости

Битола инфо

Во близина на манастирот во с.Гопеш – битолско пронајдена неексплодирана граната

На 23.06.2022 во СВР Битола било пријавено дека на влезот од с.Гопеш, битолско, во близина на манастирот, била пронајдена неексплодирана артилериска граната калибар 75 мм од Првата светска војна.

Од пиротехничар од Дирекцијата за заштита и спасување гранатата била безбедно подигната, а увид извршила екипа од СВР Битола.

Евротип
SNBROKER
To Top