Новости

Битола инфо

Денес и утре невообичаено топло време за септември

Времето денеска сончево и топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од северозападен правец.

Дневните температури од 26 до 36 степени, во Битола до 29.

Утре сончево и топло со умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен, а во западните делови засилен ветер од југозападен правец.

Утре во Битола дневната до 32 степени.

Евротип
Евротип
To Top