Новости

Битола инфо

Едно лице загина во сообраќајка кај Логоварди

На 15.07.2020 во 07.16 часот на патот Битола-Маково, во с.Логоварди, битолско се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „ауди“, со битолски ознаки, управувано од М.А.(34)од Битола и патничко возило „Голф“, со битолски регистарски ознаки, управувано од С.М.(50) од с.Логоварди. Во незгодата со тешки телесни повреди се здобил С.М. и на пат кон болница починал. Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од СВР Битола.

Евротип
SNBROKER
To Top