Новости

Битола инфо

Едно лице повредено во сообраќајката на Партизанска

Вчера во 18:30 час во СВР Битола пријавена е сообраќајна незгода на улица ,,Партизанска”, објави ТВ Тера.

Според информцијата од СВР Битола во сообраќајката учествувале две патнички возила” Форд Мондео”и двете со битолски ознаки.

Во незгодата едно лице се здобило со телесни повреди.

Извор: ТВ ТЕРА

GOLD
To Top