Новости

Битола инфо

Кај 19-годишен битолчанец полицијата пронајде хероин и амфетамин

На 17.11.2021 околу 19.00 часот на ул.„Стрчин“ во Битола, полициски службеници од СВР Битола лишиле од слобода 19-годишен битолчанец, затоа што кај него биле пронајдени и одземени хероин и амфетамин. Тој бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Евротип
SNBROKER
To Top