Новости

Битола инфо

МВР за громот кој удри во штала во Битола

Во денешниот билтен на Министерството за внатрешни работи стои дека на 06.06.2020 околу 15,30 часот во СВР Битола било пријавено дека на место викано „Стрчин“ удрил гром во штала сопственост на Т.Е.(47) од Битола и настанал пожар при што шталата и добитокот кој бил во неа изгореле.

Вака изгледа денес местото кај изгорената штала со стока

Пожарот е изгаснат од противпожарната екипа од Битола. Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Битола.

GOLD
To Top