Новости

Битола инфо

Мотоциклист тешко повреден во Битола

На 24.05.2022 во 10.42 часот во СВР Битола било пријавено дека на ул.„Билбил Камен“ во Битола, З.К.(84) од Битола, управувајќи мопед со битолски регистарски ознаки, изгубил контрола и удрил во паркирано патничко моторно возило „мерцедес“ со битолски регистарски ознаки, сопственост на С.Ц.(60) од Битола.

Во незгодата, З.К. се здобил со тешки телесни повреди констатирани во Клиничка болница Битола. Увид извршила екипа на СВР Битола.

Евротип
SNBROKER
To Top