Новости

Битола инфо

Нападната јавна обвинителка во ОЈО Битола

На 13.01.2022 во СВР – Битола, вработена како Јавен обвинител во Основното јавно обвинителство – Битола пријавила дека околу 14.00 часот, додека била на работното место, по претходно недоразбирање со женско лице околу записник за дадено сведоштво, лицето почнало агресивно да се однесува и во обид да го одземе предметот, го искинала и ја повредила обвинителката. Лицето од страна на полициски службеници од Основен суд е отстранета од просториите на обвинителството. Се работи на расчистување на случајот по што ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Евротип
SNBROKER
To Top