Новости

Битола инфо

На плоштадот „Магнолија“ организирано гледање на натпреварот меѓу Македонија-Португалија

Репрезентацијата на Македонија во Порто го игра еден од најголемите свои натпревари во историјата, дуелот со Португалија за пласман на Светското првенство во Катар 2022.

По големата победа над Италија, вечерва нема да има место каде што нема да се гледа фудбал.

На плоштадот Магнолија во Битола од 20:45 организирано следење и навивање за македонската репрезентација.

Евротип
SNBROKER
To Top