Новости

Битола инфо

Неуспешен обид за грабеж во поштата на ул. „Македонска фаланга“ во Битола

На 14.04.2021 во 09.10 часот во СВР Битола било пријавено дека во експозитура на „Пошта на Северна Македонија“ на ул.„Македонска фаланга“ во Битола две лица со закана кон вработениот се обиделе да ги одземат парите од дневниот промет, при што и физички го нападнале, но не успеале во намерата. Се работи на расчистување на случајот.

Евротип
Евротип
To Top