Новости

Битола инфо

Пожар во куќа во Мусинци – куќата целосно изгорела

На 03.06.2021 во 19.30 часот во СВР Битола било пријавено дека во с.Мусинци, битолско, настанал пожар во куќа сопственост на П.М.. Во пожарот целосно изгорела куќата, а повредени лица нема. Од екипа на Територијалната противпожарна единица Битола пожарот бил изгаснат.

Евротип
SNBROKER
To Top