Новости

Битола инфо

Полицијата им упаднала дома- Татко и ќерка уапсени во Битола

На 04.02.2021 во 11.30 часот во Битола од полициски службеници од СВР Битола е лишена од слобода М.З.(24) од Битола. По претходно издадена судска наредба и при извршен претрес во дом и помошни простории биле пронајдени и одземени марихуана и семки, а од нејзиниот татко Т.З.(48) од Битола при претресот биле одземени 48 парчиња муниција за карабин. 

По документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок. 

GOLD
To Top