Новости

Битола инфо

Порше и БМВ украдени од гаража во Битола

На 12.07.2021 во 10.15 часот во СВР Битола, А.Х.(58) од Австралија пријавил дека во периодот од 23.02.2020 до 12.07.2021 од неговиот дом на ул.„Борис Бастеро“ од неговата гаража биле одземени патничките возила „порше кајман С“ и „БМВ“, двете со битолски регистарски ознаки. Известен е Јавен обвинител, а увид извршила увидна екипа од СВР Битола. Се преземаат мерки за расчистување на случајот, информираат од СВР Битола.

СН Брокер
To Top