Новости

Битола инфо

Приведен криминалец од Битола баран со потерница

Полициски службеници од полициска станица Битола денеска го лишиле од слобода С.К. од Битола, кој бил баран по судска наредба за казна затвор од две години.

С.К. е предаден во Казнено поправна установа-Затвор Прилеп, соопшти полицијата.

Евротип
SNBROKER
To Top