Новости

Битола инфо

Свети Наум Охридски – Света Архиерејска Божествена Литургија во соборниот храм „Свети Великомаченик Димитриј“, во Битола

На 05.01.2021 г., кога го празнуваме споменот на Свети Наум ОхридскиСветите десет маченици на Крит и Свети Нифонт Чудотворец, Митрополитот Преспанско-пелагониски г. Петар, во сослушение на протоерејот Кирил Трајковски и ѓаконот Ѓорѓи Делев, отслужи Света Божествена Литургија во соборниот храм „Свети Великомаченик Димитриј“, во Битола.

На Божествената Литургија, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

Евротип
SNBROKER
To Top