Новости

Битола инфо

Синоќа се запали куќа во Битола

На 13.02.2017 година околу 22.30 часот во Битола на ул. „Солунска“, од засега непознати причини, настанал пожар во куќа сопственост на К.Д. (62).

Пожарот е изгаснат од страна на Територијалната противпожарна единица Битола. Увид ќе се врши во текот на 14.02.2017 година.

GOLD
To Top