Новости

Битола инфо

Сообраќајка кај Црн Мост како на филм

На 16.09.2020 во 21.20 часот во СВР Битола било пријавено дека на булевар „Први Мај“ во Битола се случила сообраќајна незгода помеѓу патнико возило „ауди“ со битолски регистарски ознаки, управувано од В.Т.(37) од Битола и патничко возило „фолксваген голф“ со битолски регистарски ознаки, управувано од Д.Т.(58) од Битола. Според пријавеното, после тоа, В.Т. со закана со остар предмет го одзел возилото на Д.Т. и побегнал. Набргу потоа, тој бил фатен и лишен од слобода, при што ги попречувал полициските службеници во вршење на службените дејствија. По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесе соодветен поднесок.

GOLD
To Top