Новости

Битола инфо

Судија му одреди притвор на Ламбе Алабаковски

Судија на претходна постапка му одредил притвор во траење од осум дена на Ламбе Алабаковски, објави „Телма“.

Пејачот е осомничен дека го подметнал пожарот во Културниот центар „Ванчо Михајлов“ во Битола.

Претходно Основното јавно обвинителство Битола побара притвор затоа што постоела опасност осомничениот да избега од државата.

Евротип
SNBROKER
To Top