Новости

Битола инфо

Тешко повреден 78-годишен велосипедист во Битола

На 10.05.2021 на крстосницата од улиците „Македонски гемиџии“, „16-та“ и „Први Мај“ во Битола патничко возило „мазда“, со битолски регистарски ознаки, управувано од 60-годишен битолчанец удрило во велосипед, управуван од 78-годишно лице од Битола, стои во дневниот билтен на СВР Битола. Во незгодата велосипедистот се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Клиничката болница Битола. Увид извршила увидната екипа на СВР Битола.

GOLD
To Top