Новости

Битола инфо

Уапсен осомничен педофил од Битола, во неговиот дом нападнал дете

50-годишен жител на Битола бил уапсен откако бил пријавен дека во неговиот дом, принудувал малолетник на допири со сексуален предзнак.

„На 25.09.2022, полициски службеници од СВР Битола го лишиле од слобода Т.Ј.(50) од Битола, затоа што претходно во неговиот дом допирал по телото малолетник од Битола и го принудил и тој него да го допира“, велат од МВР.

Од полицијата додаваат дека, по целосно документирање на случајот, ќе биде поднесена соодветна пријава.

Евротип
SNBROKER
To Top