Новости

Битола инфо

Украдени алати и апарати од котларата во битолската болница

На 10.06.2021 во СВР Битола било пријавено дека непознат сторител со употреба на сила влегол во котлара во ЈЗУ Клиничка болница – Битола во кругот на Болницата на ул.„Партизанска“ и одзел разновиден алат и апарати. Увидот извршила екипа на СВР Битола и се преземаат мерки за расчистување на случајот.

GOLD
To Top