Новости

Битола инфо

Фотогалерија од црвениот тепих на 42. издание на фестивалот „Браќа Манаки“

Фото: Саше Богоевски

Вечерва започна 42.издание на ИФФК „Браќа Манаки“ со традиционалното доделување на наградите „Златна камера 300 за животно дело“, „Голема ѕвезда на македонскиот филм“ и проекцијата на филмот „Сестри“ на режисерката Дина Дума.
На црвениот килим поминаa годинешните учесници и гости на фестивалот, ѕвездите-лауреати на фестивалските награди, членовите на жирито, бројни филмски работници, претставници на дипломатскиот кор, претседателот Стево Пендаровски, како и други познати личности и љубители на филмот.

Евротип
Евротип
To Top