Новости

Битола инфо

(Фотогалерија) Падна првиот снег зимава во Битола

Снегот кој почна да паѓа во попладневните часови, направи тенка снежна покривка во Битола. Според метеоролозите, во текот на ноќта, врнежите ќе намалат, а повторно врнежи од снег се очекуваат утре попладне.

Уживајте во фотогалеријата која ја направивме вечерва низ Битола.

    

 

GOLD
To Top