Новости

Битола инфо

ФОТО: Се судрија воз и цистерна во Битола – избегната голема катастрофа

Доцна синоќа возот кој доаѓал од Скопје кај Битола удрил во цистерна која најверојатно превезувала запалива течност, дознава 4NEWS.mk

Среќа во несреќа е што не истекла запаливата течност од цистерната која може лесно да се запали и да се случи голема катастрофа.

За среќа според информациите кои ги имаме нема повредени ниту загинати лица.

Нејасно е во моментов како дошло до несреќата пренесува 4news.

Евротип
SNBROKER
To Top