Новости

Битола инфо

(Фото) Снежен петок

Според УХМР, Денес, времето во Битола денес ќе биде облачно и студено со повремени врнежи од снег, особено претпладне. Заради ниските температури, ќе има појава на голомразица. Ќе дува умерен северен ветер. Кон крајот на денот интензитетот на врнежите ќе намали.

Евротип
SNBROKER
To Top