Новости

Битола инфо

11 – годишно девојче повредено во сообраќајна несреќа во Битола

На 02.07.2019 година во 19,25 часот на крстосница од улиците „Билбил камен“ и „Кирил Вангелов“ во Битола, М.А.(24) од Битола, управувајќи патничко возило „Форд ескорт“, удрил во велосипед управуван од 11-годишно девојче од Битола, кое било пренесено во Клиничката болница Битола за укажување на лекарска помош.

Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од СВР Битола.

GOLD
To Top