Новости

Битола инфо

11 санкции за непрописно престигнување на територијата на СВР Битола

Денеска (05.01.2022) во периодот од 12.00 до 16.00 часот полициски службеници од СВР Битола спроведоа акциска контрола за санкционирање на возила кои непрописно престигнуваат на територијата на СВР Битола, при што санкционирани се 11 возачи. Засилените акциски контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до сите учесници во сообраќајот да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи и заеднички да придонесеме за побезбедни патишта.

Евротип
SNBROKER
To Top