Новости

Битола инфо

16 – годишна девојка тешко повредена откако во неа удрило возило

На 19.09.2018 година во 13.05 часот на ул.„Партизанска“ во Битола товарно возило „Фиат Панда“ со скопски регистарски ознаки, управувано од И.А.(29) од Битола, удрило во пешак 16-годишна девојка од Битола.

Од ударот таа се здобило со тешки телесни повреди и била пренесена во Клиничката болница Битола. Извршен е увид на местото на настанот.

Евротип
Евротип
To Top