Новости

Битола инфо

233 санкции во Битола, 40 казни за без возачка дозвола, 34 за брзо возење

Министерството за внатрешни работи вчера (17.10.) спроведе засилена акциска контрола во областа на сообраќајот на територијата на Битола.

Притоа, изречени се вкупно 233 санкции, меѓу кои 27 за измината важност на сообраќајната дозвола (нерегистрирани возила), 40 за возење без возачка дозвола,34 за пречекорување на брзина.

Засилените сообраќајни контроли продолжуваат и во наредните денови.

Апелираме граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот.

GOLD
To Top