Новости

Битола инфо

26 возачи возеле пребрзо на територијата на СВР Битола

Вчера на територијата на СВР Битола, полициски службеници спроведоа акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваaт возила со брзина поголема од пропишаната.

Притоа, санкционирани биле 26 возачи, од кои 5 санкции на територија на Ресен, 9 на територија на Битола, 3 во Прилеп, 2 во Демир Хисар, 6 во Македонски брод и 1 во Крушево.

Засилените сообраќајни контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот и заедно да придонесеме за посигурни патишта, велат од битолската полиција.

Евротип
SNBROKER
To Top