Новости

Битола инфо

40 – годишен битолчанец заработи кривична поради фалсификување

СВР Битола поднесе кривична пријава против А.Б.(40) од Битола поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „фалсификување пари“.

На 21.05.2019 околу 13.00 часот во Битола, при купување на мобилен телефон од друго лице, пријавениот платил со три фалсификувани банкноти од 50 евра.

GOLD
To Top