Новости

Битола инфо

52 – годишен битолчанец лишен од слобода, пронајдена марихуана

На 11.03.2021 во 13.45 часот, полициски службеници од СВР Скопје на подрачјето на Аеродром го лишиле од слобода Н.С.(52) од Битола затоа што при извршен преглед кај него била пронајдена марихуана.

По документирање на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Евротип
SNBROKER
To Top