Новости

Економија

Од вечерва поскапуваат горивата во Македонија

Од вечерва на полноќ поскапуваат горивата, одлучи Регулаторната комисија за енергетика. Бензините поскапуваат за два денари, додека дизелот за 1,5 денари.

Малопродажните цени на ЕУРОСУПЕР 95 ќе бидат 62 денари, на ЕУРОСУПЕР 98 64 денари, а Дизелот ќе се продава по цена од 48,5 денари по литар. Според одлуката на Регулаторната комисија од вечерва на полноќ Екстра лесното масло за домаќинство ќе се продава за 37,5 денари по литар.

Евротип
SNBROKER
To Top