Новости

Економија

Од полноќ ново драстично поскапување на горивата

Регулаторната Комисија за енергетика, објави нови, повисоки цени на бензинот и дизелот кои стапуваат вечерва на полноќ.

Цените на ЕУРОСУПЕР-95 и ЕУРОСУПЕР-98 се зголемуваат за денар, односно денар и половина и еден литар ќе чини 74.50, односно 76.50 денари.

Цената на ЕУРОДИЗЕЛ според новата цена ќе чини 69.00 денари.

GOLD
To Top