Новости

Економија

Регулаторна денеска ќе ги објави новите цени на горивата

Регулаторната комисија за енергетика денеска треба да го објави новиот ценовник за нафтените деривати што ќе биде во сила сѐ до следниот понеделник.

Минатата недела со одлука на Регулаторна, малопродажната цена на бензинот ЕУРОСУПЕР БС-95 се зголеми за 2,00 ден/лит, бензинот ЕУРОСУПЕР БС-98 поскапе за 2,50 ден, а цената на дизелот ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) се зголеми за 1,50 ден/лит.

GOLD
To Top