Новости

Економија

Ценовен шок: Од полноќ поскапуваат бензинот и дизелот

Од ноќеска на полноќ горивата и кај нас ќе мора да имаат нови повисоки цени, со покачувањето на цената на нафтана на светски берзи. Останува одлуката дека трговците и оваа недела сами ќе може да ја формираат цените на нафтените деривати.

Од Макпетрол информираат дека вечерва од полноќ цената на бензинот ќе поскапи за еден денар, а цената на нафтата ќе оди нагоре за два денари.

Ultra 95+ Economy – 72 денари

Ultra 100 Race Pro – 74 денари

Disel Green Power – 66 денари

Ultra Disel Bio Power – 67 денари

Екстра лесно – 54,50 денари

GOLD
To Top