Новости

Економија

Од денеска нови цени на горивата

Регулаторната комисија за енергетика денеска ќе донесе одлука за нови цени на нафтените деривати кои ќе важат од полноќ.

Минатата недела горивата поскапеа – бензините за 1,50 денари, а дизелот за еден денар.

Ова се актуелните цени на горивата:

ЕУРОСУПЕР БС-95 – 71,00 ден/лит

ЕУРОСУПЕР БС-98 – 73,00 ден/лит

ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) – 63,00 ден/лит

Малопродажната цена на Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1), се зголеми за 0,50 денар/литар.

СН Брокер
To Top