Новости

Економија

Од полноќ горивата со нови цени

Горивата ќе имаат нови цени од полноќ. Одлуката денеска треба да ја соопшти Регулаторната комисија за енергетика.

Изминативе две недели цените на ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98 и на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V), останаа непроменети.

Малопродажната цена Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1), се намали за 0,50 денар/литар.

GOLD
To Top