Новости

Економија

Регулаторна: Бензините поевтинуваат по еден денар, дизелот поскапува еден денар

Од вечерва на полноќ, цените на бензините ќе се намалат, но цената на дизелот малку ќе се зголеми.

Цените на бензините ќе се намалат по 1 денар, па еден литар ЕУРОСУПЕР-95 ќе чини 72.00 денари, додека еден литар ЕУРОСУПЕР-98 ќе чини 74.00 денари.

Цената на дизел горивото ќе се зголеми за 1 денар. Од вечерва, еден литар ЕУРОДИЗЕЛ ќе чини 63.00 денари.

Новите цени стапуваат на сила вечерва на полноќ.

 

 

 

Евротип
SNBROKER
To Top