Новости

Економија

Цената на нафтата се стабилизира, биткоинот расте

Цените на нафтата утринава имаат слична вредност како вчера.

Цената на нафтата на лондонскиот пазар изнесува 110 долари, што е благ пораст во однос на вчерашниот ден.

Моменталната цена на нафтата на американскиот пазар е 104 долари за барел.
Пазарот на криптовалути од утрово во „зелено“. Биткоинот утрово вреди 21.101 долар, што е зголемување за повеќе од 3% во споредба со вчера.

Во пораст се и другите криптовалути.

Евротип
SNBROKER
To Top