Новости

Економија

Ќе има ли денеска ново намалување на цената на горивата

Согласно последната одлука на РКЕ, цените на бензините и екстра лесното масло за домаќинство се намалија за два денари.

Ова се актуелните цени на горивата: Моторен бензин ЕУРОСУПЕР БС – 95 88,00 (денари/литар), Mоторен бензин ЕУРОСУПЕР БС – 98 90,00 (денари/литар), Дизел гориво ЕУРОДИЗЕЛ БС (Д-Е V) 90,00 (денари/литар), Масло за горење Екстра лесно 1 (ЕЛ-1) 85,50 (денари/литар) и Мазут М-1 НС 52,786 (денари/килограм).

Евротип
SNBROKER
To Top