Новости

Македонија

Јанева и Боки 13 уште денеска имаат можност да ги видат доказите против нив

Денеска истекува рокот од 15 дена во кој Боки 13 и Катица Јанева, осомничени во случајот „Рекет“, имаат можност да извршат увид во доказите по завршувањето на истрагата.

По ова, обвинителката Вилма Рускоска треба во рок од денови да покрене обвинение.

Јовановски и Јанева се уште немаат дадено исказ пред Рускоска откако се осомничени во Рекет. Нивните адвокати побараа прво да направат увид во доказите, па потоа нивните клиенти да дадат исказ пренесува пресингтв.

Евротип
SNBROKER
To Top