Новости

Македонија

Јанева се враќа во Шутка

По четири денови болничко лекување, поранешната специјална обвинителка Катица Јанева, денеска најверојатно ќе биде вратена во притвор.

Јанева беше пренесена во клиниката Жан Митрев во четвртокот поради висок крвен притисок и влошена општа здравствена состојба.

Неделава исто така треба да биде донесена одлуката и за нејзиното барање за замена на притворот, за што поранешната специјална обвинителска понуди гаранција од три стана.

GOLD
To Top