Новости

Македонија

Битолчанец нападнат во Коплексот „Мајка Тереза“

На 02.05.2019 година во СВР Скопје во 11.30 часот, В.Л.(30) од Битола пријавил дека истиот ден околу 10.50 часот во Комплексот клиники „Мајка Тереза“ бил физички нападнат од негов колега Б.Ш.(42) од с.Градец, гостиварско. Сочинет записник за констатиран прекршок по член 12 од Законот за прекршоците против јавниот ред и мир .

GOLD
To Top