Новости

Македонија

Боки 13 дојде во Обвинителство да изврши увид на доказите против него

Првоосомничениот во случајот „Рекет” Бојан Јовановски-Боки 13 денеска се појави во Обвинителството за организиран криминал и корупција да ги види доказите против него во аферата “Рекет”.

Откако ќе ги види доказите, ќе треба да одлучи дали за првпат ќе даде исказ, или пак ќе се брани со молчење.

Евротип
SNBROKER
To Top