Новости

Македонија

Боки 13 повторно во болница поради проблеми со желудникот

Бојан Јовановски познат како Боки 13, денеска повторно е хоспитализиран поради проблеми со желудникот, објавуваат повеќе медиуми. Тој е однесен на лекарски прегледи во новата градска болница „8 Септември“, со затворско возило од истражниот затвор „Скопје“.

Првоосомичениот за случајот „Рекет“ во повеќе наврати беше пренесуван во болница поради проблеми со желудникот, додека минатата недела му се слоши кога требаше да дава исказ во Обвинителството.

GOLD
To Top