Новости

Македонија

Боки 13 со болки во желудникот примен на Клиниката за торакална хирургија

Утринава Бојан Јовановски поради болки во желудникот  примен на Клиниката за торакална хирургија.

Првоосомничениот во  „Рекет“,  Боки 13 утринава со полицска  придружба бил примен на Клиниката за торакална хирургија во Клиничкиот Центар.
Тој се жалел на болки во желудникот потврди за Сител директорот на установата.
Му била дадена соодветна терапија и препорака за дополнителни испитувања.

Во секој меомент треба да ја напушти Клиниката и повтроно ќе биде вратен во истражниот затвор во Шутка.

Ова му е второ доаѓање на торакална и во вторникот поради здравствени проблеми бил на  преглед во Клиниката пренесува сител.

GOLD
To Top